close
تبلیغات در اینترنت
سئو چیست؟

Web site Designing
سئو چیست؟بهینه‌سازی صفحات وب بر پایه موتور جستجو (به انگلیسی: Search Engine Optimization – SEO) – شاخه‌ای از بازاریابی بر پایه موتور جستجو (search engine marketing – SEM) – روشی است برای بالا بردن تعداد و کیفیت بازدیدکنندگان یک سایت به کمک موتور جستجو. چکیده روزانه ملیون‌ها کاربر اینترنتی با میلیون‌ها صفحه‌ی اینترنتی با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه می‌شوند که دستیابی به این اطلاعات در این دنیای مجازی بدون موتورهای جستجو تقریبا امکان ناپذیر است. موتورهای جستجو با ارائه الگوریتم‌های متفاوت، در صدد…
قالب وبلاگ
درباره ي سايت


آموزش رایگان اینترنت ، برنامه نویسی ، طراحی وب و دیگر گرایش های کامپیوتر.
موضوعات سايت
شبکه و اینترنت
اصول طراحی وب سایت
زبان های برنامه نویسی در وب سایت
آموزش نرم افزار
دانلودکده
طراحان وب سایت
محمد کرمی ، 16 ساله 193****0912

تاریخ

ترجمه گر وبلاگ
نرخ ارز
وضعیت آب و هوا
تصاویر تصادفی
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت Web site Designing خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنیدبزرگترین منبع مقالات هنری و اقتصادی

سئو چیست؟

بهینه‌سازی صفحات وب بر پایه موتور جستجو (به انگلیسی: Search Engine Optimization – SEO) – شاخه‌ای از بازاریابی بر پایه موتور جستجو (search engine marketing – SEM) – روشی است برای بالا بردن تعداد و کیفیت بازدیدکنندگان یک سایت به کمک موتور جستجو.

چکیده

روزانه ملیون‌ها کاربر اینترنتی با میلیون‌ها صفحه‌ی اینترنتی با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه می‌شوند که دستیابی به این اطلاعات در این دنیای مجازی بدون موتورهای جستجو تقریبا امکان ناپذیر است. موتورهای جستجو با ارائه الگوریتم‌های متفاوت، در صدد نمایش نتایج مرتبط‌ تری با جستجوی کاربران هستند.

هدف از بهینه سازی موتورهای جستجو قرارگرفتن وب سایت در صفحات ابتدایی نتایج جستجو است تا بازدیدکنندگان بیشتری جذب کند.

————————————————————————————

مقدمه

بهینه سازی موتور جستجو یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند.

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب ، تگ ها و متاتگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند ، مطالعه می کند. علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحهٔ مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می‌کند.

تفاوت بهینه سازی موتور جستجو با بازاریابی موتور جستجو : وقتی یک کاربر اینترنت به‌دنبال کالایی برای خرید به صورت آنلاین می‌گردد. نخستین جایی که رجوع می‌کند، موتورهای جستجو خواهد بود. حال اگر ۵۰ شرکت آن نوع کالا را در وب سایتهای خود در معرض فروش بگذارند ، بخت با فروشندگانی است که جایگاه سایت آن ها در موتور جستجو بهتر باشد. گرچه امروزه فروشگاههای اینترنتی زیادی هستند که طیف گسترده‌ای از کالا ها را به فروش می رسانند اما همچنان رقابت سختی برای بالابردن سایتهای فروش کالا در موتور جستجو وجود دارد. در این مقاله سعی بر آن شده است که تا با معرفی ویژگی موتورهای جستجو و روش های سئو بتوان راهکارهای مناسبی را برای بهینه سازی سایت ها به کار برد.

موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟

زمانی که یک سایت روی اینترنت قرار می گیرد فقط افرادی می توانند به آن دسترسی داشته باشند که آدرس سایت یا همان نام دامنه را بدانند. قبل از بوجود آمدن موتورهای جستجوگر و لینکستانها این مسئله بسیار عادی بود اما با پیدایش آنها عمده بینندگان سایتها از این طریق از سایت هدف بازدید می کنند به عنوان مثال برای یک سایت معمولی در بدترین حالت گوگل در حدود روزانه ۵۰ نفر بازدید کننده ارسال می کند.

موتورهای جستجو از یک نرم افزار به نام ربات یا خزنده استفاده می کنند به عنوان مثال ربات یا خزنده گوگل “GoogleBot” نام دارد. این رباتها با دنبال کردن پیوندها سایتهای مختلف را بازدید می کنند و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کرده و به سرور اصلی ارسال می کنند. سرور یا سرورهای اصلی با ذخیره سازی و پردازش آنها بانک اطلاعاتی مورد نظر خود را ایجاد می کنند. محتوای این بانکهای اطلاعاتی در میان موتورهای جستجوی مختلف متفاوت است اما همه آنها الگوریتمی دارند که براساس اطلاعات دریافتی از رباتهای خود و داده های پردازش شده به هر صفحه نسبت به یک کلمه خاص – که به “کلمات کلیدی” مشهورند – امتیاز میدهد. این امتیاز نمایانگر مقدار نزدیکی محتوای سایت به کلمه کلیدی است. بر همین اساس زمانی که فردی به دنبال یک موضوع خاص می گردد موتورهای جستجو به بانک اطلاعاتی خود مراجعه کرده و به ترتیب نزدیکترین سایتها از لحاظ نزدیکی محتوای سایت به کلمه یا کلمات کلیدی استفاده شده را به وی پیشنهاد می دهند.

از آنجا که هر موتور جستجوگر الگوریتم “وبکاوی” مخصوص به خود را دارد بنابر این امتیاز یک صفحه نسبت به یک کلمه کلیدی ممکن است در موتورهای جستجوی مختلف متفاوت باشد. البته اکثر این الگوریتمها از یکسری اصول اولیه و ایتدایی مشترک استفاده می کنند.

از آنجا که پایه همه این تصمیم گیری ها بر اساس هوش مصنوعی و رباتهای جستجوگر است در بسیاری از مواقع زمانی که مدیران سایتها (صاحبان سایتها) نسبت به قوانین موتورهای جستجو بی تفاوت باشند و سعی در سازگاری سایتهای خود با موتورهای جستجوی بزرگ نکنند، رباتها اطلاعات ناقص یا اشتباهی را مخابره می کنند و سایت امتیازی پایین تر از آنچه که شایسته است می گیرد و این یعنی رتبه پایین تر، بازدید کننده کمتر و نهایتا بی استفاده ماندن سایت.

شعار نیست اگر بگوییم سایتی که با موتورهای جستجو سازگار نباشد و حداقل در صفحات یک تا پنج از چند جستجوگر مهم دنیا ظاهر نشود بودن یا نبودن آن تفاوتی ندارد. هیچکس برای جستجوی یک مورد خاص به صفحات بعد از پنجم یعنی به طور معمول نتایج با رتبه کمتر از پنجاهم رجوع نمی کند و معمولا جواب در همان صفحه اول و دوم است.

ارائه وب سایت

بطور معمول پروسه ثبت آدرس یک وب سایت در موتورهای جستجو دو تا چهار ماه بعد از آنلاین شدن سایت طول خواهد کشید البته در این مورد بهترین حالت در نظر گرفته شده و در مورد همه موتورهای جستجوگر صدق نمی کند زیرا که برخی از آنها رباتهای ضعیفتر یا کندتری دارند و ممکن است بیش از شش ماه طول بکشد و یا اصلا سایت را ثبت نکنند. حال با اقدامات خاصی مانند ارائه آدرس سایت به موتورهای جستجو و یا معرفی آدرس سایت به تعداد زیادی از لینکستانها میتوان این پروسه را تا یک یا دو هفته کاهش داد، به این روش از معرفی سایت “ارائه سایت” یا “URL Submission” می گویند.

سئو (بهینه سازی موتور جستجو )

بعد از ثبت آدرس سایت موتورهای جستجو به هر صفحه از سایت نسبت به یک کلمه کلیدی خاص امتیاز می دهد که این امتیاز نشان دهنده میزان ارتباط محتوای صفحه با کلمه کلیدی جستجو شده است. امتیاز اخذ شده بسیار مهم است زیرا که امتیاز کمتر یعنی رتبه پایین تر و رتبه پایین تر یعنی بازدید کننده کمتر و شکست سایت.

پیروی از قوانین موتورهای جستجو در طراحی سایت و سپس سازگار ساختن محتوای سایت با الگوریتم موتورهای جستجو را “بهینه سازی وب سایت” یا “SEO” می گویند.

وب سایت شما هر اندازه هم که زیبا و حرفه‌ای طراحی و پیاده سازی شده باشد،بدون بازدید کننده،آن هم بازدید کنندگان مفید، که مخاطبان واقعی شما باشند ارزشی نخواهد داشت. سئو یکی از بهترین این تدبیرهاست. چرا بهینه سازی برای یک موتور جستجو مهم است؟ چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می‌باشد. مواردذیل برخی از دلایل این موضوع می‌باشند:[۱]

برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می‌کند.

* ۹۳%، خریدان از موتورهای جستجو برای یافتن سایت مورد علاقیشان استفاده می نمایند.
* در سال ۲۰۰۷ از مجموع کاربران اینترنت حدود ۵۷ درصد حداقل یک بار وارد موتورهای جستجو می شوند.
* این موتورها ۸۵ درصد از ترافیک هدفمند در اینترنت را موجب می شوند.
* اکثر کاربران تنها دوصفحه اول از نتیجه بازگشتی از موتورهای جستجو را بررسی می کنند .
* و خیلی چیزهایی از این قبیل

روشهای جمع آوری اطلاعات

روش های بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز برای کاربران انواع مختلفی دارند که باعث نتایج مختلف در آن ها می‌شود. آنها را می‌توان با توجه به نوع جمع آوری و بایگانی اطلاعات و نحوه ارائه نتایج و… به انواع گوناگونی تقسیم بندی کرد:

* دایرکتوری

در یک دایرکتوری ،اطلاعات به صورت طبقه بندی شده است که نحوه طبقه بندی و دقت در ارائه نتایج با استفاده از گروه‌های مرتبط تر در بالا بردن اهمیت یک دایرکتوری موثر است.

دارندگان سایتها به دایرکتوری ها مراجعه کرده و مرتبط ترین گروه در را در آن دایرکتوری برای سایت خود برگزیده و فرم مورد نظر را پر می‌کنند. در واقع عنکبوت ها دایرکتوری ها صاحبان وب سایت ها می‌باشند که اطلاعات خود را وارد یا به روز می‌کنند، که پس از تایید ویراستاران و مطابق با گروه انتخاب شده در گروه معرفی شده ، ثبت می‌کنند.از این رو سایت های مرده زیادی به دلیل اینکه به فعالیت خود ادامه نداده و یا از بین رفته اند و یا فعالیت های خود را تغییر داده اند،وجود دارند،که اغلب هزینه و زمان مازادی را دایرکتوری ها صرف از بین بردن این گونه سایت می‌کنند.

دیگر کاربران پس از وارد شدن در یک دایرکتوری خواهند توانست با دنبال کردن گروه و زیر گروه موردنظر خود اطلاعات مطلوب را بدست آورد.

روشهای عضویت در دایرکتوری ها

البته ثبت در برخی دایرکتوری ها هیچ تاثیری در افزایش رتبه و بهینه کردن سایت شما و بهینه کردن سایت شما در موتورهای جستجو ندارد.

۱٫ رایگان : شیوه‌ای که در اکثر دایرکتوری ها اجرا می‌شود و به این ترتیب صاهحبان سایت ها می‌توانند به طور رایگان سایت خود را در دایرکتوری ها به ثبت برسانند.که ممکن است دایرکتوری ها این سایت ها را برای مدت کوتاهی نگه دارند.
۲٫ تبادل لینک : دایرکتور تبادل لینک، سایتی است که سایت های دیگر با آن تبادل لینک می نمایند،در نتیجه در طول زمان علاوه بر اینکه کاربران سایت با سایت دیگر آشنا می‌شوند، رنکینگ بالایی را بخود می‌گیرد. بنابراین تبادل لینک با این سایت تاثیر به سزایی در بالا بردن رنکینگ سایت های دیگر دارد، که در ادامه به تقصیل سخن خواهیم گفت.
۳٫ پولی : در این روش مورد علاقه دایرکتوری ها در ازای پرداخت مبلغی پول به صورت ماهیانه و یا سالیانه و یا مادام العمر سایت خود را در دایرکتوری مورد نظر به ثبت می رسانید.

برخی از دایرکتوری های معتبر عبارتند از: یاهو, گوگل,Dmoz, LookSmart

ابزار سئو

۱٫ پیشنهاد کننده کلمات کلیدی

کلیدواژه‌ها همان کلماتی هستند که وقتی مورد جستجو قرار می‌گرفتند سایت یا سند ما در صفحات نخست نتایج جستجو (حداقل ۳ صفحه اول) ظاهر شود. در انتخاب کلمات کلیدی باید به چند نکته توجه شود:

* ارتباط معنایی با محتویات سایت: کلیدواژه‌ها باید با موضوع سایت مرتبط باشند. اگر این چنین نباشد رتبه سایت بسیار پایین خواهد آمد و حتی ممکن است به عنوان تقلب (Spam) شناخته شود.
* میزان محبوبیت : محبوبیت کلیدواژه به معنای میزان تقاضای آن از طرف کاربران است. هر چه این محبوبیت بیشتر باشد، بدون شک بعد از قرار گیری در رتبه بندی موتور جستجو، ترافیک بیشتری بوجود می‌آید. دامنه محبوبیت هم از اهمیت بالایی برخوردار است. مثلا یک واژه آلمانی بین یک عده خاص ( آلمانی زبان ها ) دارای محبوبیت است.
* در نظر گرفتن رقیبان : اگر کلید واژه شما از محبوبیت بالایی برخوردار است اما رقیبان بسیار زیادی با شما رقابت می‌کنند (بویژه که از سایت های مهم باشند) بهتر است از آن واژه صرف نظر کنید و یا تا حد امکان تخصصی تر آن را دنبال کنید، یعنی با ترکیب واژه با دیگر واژه‌ها یک عبارت چند کلمه‌ای بسازید. کیفیت رقبای شما نیز خیلی مهم است.
* بکارگیری کلیدواژه‌ها در آدرس سایت ها : نام دامنه سایت خود را متناسب با محتوای سایتتان انتخاب کنید و کلیدواژه‌ها را در نام پوشه و نام فایل بکار برید.
* بکارگیری کلیدواژه‌ها در صفحه سایت :
o عنوان صفحه: عنوان صفحه شامل ۵ تا ۱۰ کلمه است و همان متنی است که بالای گردشگر اینترنت ظاهر می‌شود و موقع ذخیره کردن صفحه و اضافه کردن آن به صفحات محبوب به عنوان اسم پیش فرض ظاهر می‌شود.
o تگ توصیف : برخی از موتورهای جستجو این متن را که شامل ٢۵ تا ۳۰ کلمه در توصیف صفحه است بعد از عنوان سایت در نتایج جستجوی خود نشان می‌دهند. از کلیدواژه‌ها در این متن استفاده کنید.
o تگ کلیدواژه‌ها : این تگ جزو تگ های بسیار مهم سایت است زیرا موتورهای جستجو برای این بخش ارزش زیادی قائلند.ابتدا کلیدواژه اصلی، بعد کلید واژه دوم و بعد چند کلید واژه مشابه را قرار دهید.
o تگ مشخصات عکس : وقتی در سایتی ماوس را بر روی عکسی نگاه می دارید برای چند ثانیه متنی ظاهر می که شامل توضیحی در مورد عکس است. موتورهای جستجو حتی این توضیحات به ظاهر کوچک را در نظر می‌گیرند به همین دلیل از کلیدواژه‌ها در این متن استفاده کنید.
o نام فایل های عکس : نام فایل های عکس موجود در سایتتان را از میان کلیدواژه‌ها انتخاب کنید و نام را فارسی انتخاب نکنید.
o متن صفحه : ارتباط کامل متن با موضوع و نگارش ساده و صحیح آن مهم است. کلیدواژه‌ها را نیز طوری در متن صفحه بکار برید که ساختار متن حفظ شود. پارامترهای زیر را در بکارگیری کلیدواژه‌ها در نظر بگیرید: ***جایگاه کلیدواژه : منظور میزان نزدیکی کلیدواژه به ابتدای صفحه است. اولویت به ترتیب در مکان های زیر است : عنوان متن،عنوان فصل ها،اولین کلمه پاراگراف،خط های اول پاراگراف اول،پاراگراف اول،خطوط بالای متن .
+ چگالی کلیدواژه : منظور از چگالی، نسبت دفعات تکرار کلمات کلیدی به کل متن است. باید مقدار این پارامتر را در حد معقول نگهدارید.
+ تعداد کلیدواژه : منظور از تعداد کلید واژه،دفعاتی است که یک کلید واژه بکار برده می‌شود. هر چه دفعات تکرار بیشتر باشد،نمره این پارامتر بالاتر می‌رود.
+ توزیع کلیدواژه : منظور این است که کلیدواژه‌ها چقدر از هم دور یا به هم نزدیک هستند. باید سعی شود که کلیدواژه‌ها خیلی به هم نزدیک نباشند و در همه جای متن وجود داشته باشند.

۱٫ چک کننده سایت ها در موتور جستجو: این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط با ابزار سئو کار شما را آسان کرده و شما می‌توانید امتیاز خود را در موتور جستجو ها چک کنید.از جمله سایت هایی که این ابزار را در اختیار وب سایت قرار می‌دهند به شرح زیر می‌باشد: ParaMeter.google،Zippy.co.uk
2. موقعیت سایت ها در موتور جستجو : ابزار بعدی نیز تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش می‌دهد. از جمله سایت هایی که این ابزار را در اختیار وب سایت قرار می‌دهند به شرح زیر می‌باشد:cleverstat.google ، Mapelli.info
3. محبوبیت لینک : این بخش از بهینه سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از چند جهت برسی می‌شود:

*
o لینک های ورودی
o لینکهای خارج شونده
o لینک دوجانبه
o اهمیت و کیفیت لینک های ورودی: لینکی که بین دو سایت با زمینه کاری مشابه رد وبدل شده، با کیفیت است و لینکی از یک سایت با رتبه بالا مهم است.
o متنی که لینک می‌شود : وجود کلیدواژه‌ای که صفحه بر مبنای آن بهینه سازی شده در این متن مهم است چون موتورهای جستجو این پارامتر را هم در نظر می‌گیرند.

۱٫ نقشه سایت : داشتن نقشه سایت به دودلیل مهم است: اگر کاربر آدرس سایت را اشتباه وارد کند، اکثر سایت ها یک صفحه غیر مفید به عنوان “صفحه‌ای یافت نشد ” نمایش می‌دهند ، این برای کاربر مایوس کننده می‌باشد. بهتر است که صفحه این خطا به حالتی تغییر کند که اولا علت خطا را نمایش دهد و ثانیا نقشه سایت را هم نمایش دهد . لینک دادن به نقشه سایت در هر صفحه تعداد لینکهای داخلی را افزایش می‌دهد و در نتیجه از هدر رفتن آراء بر ای ارتقاء رتبه صفحه جلوگیری می‌کند. یک ط‌رح‌ بندی‌ خوب برای صفحات وب که شامل سند طولانی می‌باشد این است که ، آن سند را به چند صفحه تقسیم کنیم و بروی صفحات یک هدایت‌ گر برای رفتن به صفحات بعد و قبل قرار دهیم و همچنیم در تمام صفحات هم به صفحه خانه یک لینک دهیم. پس می‌توان گفت که: با اضافه کردن تعداد لینکهای داخلی به سایت خود ، می‌توانید رتبه صفحه را به طور مساوی بین صفحات سایت تقسیم کنید.ولی در مدل سلسله مراتبی می‌توان رای ها را به سمت صفحه خانه متمرکز کرد و رتبه صفحه آنرا بالا برد. از این روش برخی از سایتها برای بالا بردن رتبه صفحه استفاده می‌کنند که اگر رباتهای گوگل متوجه آن شوند به احتمال زیاد از حضور آن سایتها در فهرستهای گوگل جلوگیری می‌کنند.[۶]

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

هدف از بهینه سازی صفحات وب جایگیری در صفحات نخست نتایج جستجو است. قرار گرفتن در رده‌های بالای نتایج جستجو می‌تواند صدها و شاید هزاران بازدید کننده را روزانه به سایت شما راهنمایی کند. این دسته از بینندگان که در پی جستجوهای خود به سایت شما وارد شده اند، کاملا هدفمند به دنبال موضوع مطرح شده در سایت شما بوده اند. در این مقاله سعی شد که تا با معرفی ویژگی موتورهای جستجو و روش های SEO بتوان راهکارهای مناسبی را برای بهینه سازی سایت ها به کار برد.
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 4

درباره : شبکه و اینترنت ,

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
برچسب ها : سئو چیست؟ , سئو , سئو (بهینه سازی موتور جستجو ) , روشهای عضویت در دایرکتوری ها , ابزار سئو ,

مطالب مرتبط
مراقب سرچ های گوگلی باشید
آیا میدانید های جدید اینترنتی
دانستنی های اینترنتی
نحوه انتخاب یک مادربرد
لیست سیاه موتورجستجوگر
وقتی پسورد ویندوز را فراموش می کنید؟
چگونه دو کامپیوتر را با کابل USB یکدیگر متصل کنیم؟
آشنایی با خطای سخت افزاری سیستم از طریق بوق آن
BIOS چیست؟
اسامی سرویس های ایمیل رایگان
رموز موفقیت در فیس بوک
آموزش ساخت ایمیل

تاریخ : یکشنبه 03 ارديبهشت 1391 نویسنده : Mohammad Karami l بازدید : 211

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


مطالب گذشته
» مراقب سرچ های گوگلی باشید »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» آیا میدانید های جدید اینترنتی »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» دانستنی های اینترنتی »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» نحوه انتخاب یک مادربرد »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» لیست سیاه موتورجستجوگر »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» وقتی پسورد ویندوز را فراموش می کنید؟ »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» چگونه دو کامپیوتر را با کابل USB یکدیگر متصل کنیم؟ »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» آشنایی با خطای سخت افزاری سیستم از طریق بوق آن »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» BIOS چیست؟ »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» اسامی سرویس های ایمیل رایگان »» دوشنبه 13 شهریور 1391
» رموز موفقیت در فیس بوک »» شنبه 30 اردیبهشت 1391
» آموزش ساخت ایمیل »» چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391
» وب سایت هایی که به طور رایگان آموزش زبان »» سه شنبه 05 اردیبهشت 1391
» فهرست پرکاربرترین شبکه‌های اجتماعی با بیش از ۱۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۰۷ »» سه شنبه 05 اردیبهشت 1391
» بررسی اینترنت و شبکه های اجنماعی از منظز اسلام »» سه شنبه 05 اردیبهشت 1391
Mohammad Karami

آمار کاربران

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آیا از وبلاگ رازی هستید؟

سخن روز
آمار سایت
خبرنامه
برای اطلاع از آپیدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شوید تا جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال شود

نظر سنجي
آبا قالب فعلی وبلاگ مرتبط با موضوع آن میباشد؟


تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به Web site Designing مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح و مترجم قالب

طراح قالب

جدیدترین مطالب روز

فیلم روز

Web site Designing